Spennende på Photoshop workshoppen

Onsdag ble det en workshop om Photoshop, hvor Sven Inge Røste, medie- og kommunikasjonsstudent ved Høgskolen i Oslo og Akershus, fortalte om fem veldig enkle men spenennde teknikker, som ofte brukes ved redigering av bilder.

Først måtte deltakerne redigere et allerede godt photoshoppet bilde av Justin Bieber. Alle lærte hvordan man kan velge et område å redigere på forskjellige måter, bevege det og korrigere mindre feil. Det var veldig gøy.

I tillegg, viste Sven Inge hvordan å skifte farger på bilde, korrigere flekker og kombinere forskjellige bilder til å få et nytt bilde. Alle klarte å få spennende resultater.

image

image

Det var vanskelig å stoppe ungdommer fra redigering av bilder. Noen av dem klarte å lage flere gratulasjonskort til Halloween. Bare lukten av mat kunne forstyrre dem allerede kl 15.

Related articles

Microsoft Sponser Norsensus Mediaforum med Microsoft Azure

Microsoft er med å støtte Norsensus Mediaforum ved å...

Stopp hatprat med graffiti i Bulgaria

Norsensus Mediaforum deltok i prosjektet “Stop Hating Start LOVEing”,...

Oslo feiret årets internasjonale julekampanje «Share Christmas Warmth and Joy with Norway»

Vi er ferdig med årets internasjonale julekampanje «Share Christmas...

Stop-Motion! Slik laget ungdommer animasjonsfilmer

Lørdag kom tida for det mest spennende og morsomme...

Projects